חדשות

הקרנות הפילנתרופיות בישראל בעקבות משבר הקורונה: הצעה לחשיבה וסדר יום חדש

27 מאי, 2021

מברכים את חברינו ושותפינו בפורום הקרנות בישראל עם השקת מרכז הידע המקצועי החדש באתר הפורום.

קראו את מאמרה של פרופ' מיכל אלמוג-בר: "הקרנות הפילנתרופיות בישראל בעקבות משבר הקורונה: הצעה לחשיבה וסדר יום חדש", שנכתב לכבוד השקת מרכז הידע

 https://ffi.org.il/

כלים למעורבות אזרחית המקדמת חיים משותפים

27 מאי, 2021

בימים אלה של שעת מבחן לחברה הישראלית מתעוררות בארץ יוזמות רבות המבקשות לקדם באמצעות מעורבות חברתית והתנדבות משמעותית, שיח חיובי ולחזק מסרים של כבוד הדדי וחיים משותפים. 

במטרה לתמוך ולסייע ליוזמות שקמות ולעודד יוזמות נוספות וחדשות, המכון לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה חבר לקבוצה של ארגונים כדי להקים מאגר המכיל בתוכו מגוון של כלים למעורבות חברתית המקדמת ומחזקת חיים משותפים. 

https://ivolunteer.ravpage.co.il/tools

מוזמנים להיעזר בידע ולהפיץ. 

האבטלה בשחקים, העמותות קורסות - אך 165 אלף ישראלים החלו להתנדב לראשונה מאז משבר הקורונה

22 ספטמבר, 2020

עשרות אלפי מתנדבים מעל לגיל 55 נאלצו להפסיק את פעילותם עם פרוץ משבר הקורונה, מחשש להידבקות. בהיעדרם, נחלץ לעזרה גל חדש של בעלי רצון טוב, המהווים כ-14% מכלל המתנדבים של ישראל. אך חרף תחושת האופטימיות, רבים מהם מתקשים לטשטש את ההבנה קשה: "זה התפקיד של הממשלה. למה אנחנו צריכים להחליף אותה? למה אין מישהו אחראי שדואג לאנשים?" 

https://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-MAGAZINE-1.9164990?fbc...

*פרסום חדש* התנדבות ומעורבות חברתית בזמן משבר הקורונה בישראל: מידע, תובנות ואתגרים

26 אוגוסט, 2020

אנחנו שמחים לשתף בדוח חדש של המרכז ושל המועצה הישראלית להתנדבות אודות "התנדבות ומעורבות חברתית בזמן משבר הקורונה בישראל: מידע, תובנות ואתגרים".

משבר הקורונה שהחל במרץ 2020 העמיד את החברה הישראלית מול אתגרים משמעותיים בתחומים שונים. אחד מהכוחות החשובים שפעלו במשבר היו מתנדבים אשר סייעו לאוכלוסיות מוחלשות במגוון רחב של צרכים. היקפי ההתנדבות, המעורבות החברתית והיזמות החברתית במשבר היו משמעותיים ומרשימים בקרב אוכלוסיות שונות בישראל.

מהלך חשיבה על החברה האזרחית בעקבות משבר הקורונה

21 יולי, 2020

משבר הקורונה מעמיד את החברה הישראלית מול אתגרים משמעותיים בתחומים שונים. השפעות המשבר צפויות ללוות אותנו עוד זמן ארוך ולעצב מציאות חדשה עבור החברה האזרחית וגורמים שונים הקשורים בה.

המרכז לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה; מנהיגות אזרחית - ארגון הגג של המגזר השלישי; פורום הקרנות בישראל; ג'וינט אלכא; והמועצה הישראלית להתנדבות חברו על מנת לקדם מהלך חשיבה משותף ולדון בתובנות שעולות מהמשבר, בהשלכותיו עבור החברה האזרחית, הפילנתרופיה וההתנדבות; ולהציע הצעות וצעדים שיוכלו לסייע לחברה האזרחית, לגורמים העובדים עמה ולתומכים בה, לתפקד בתנאים הסביבתיים החדשים שנוצרו.